• Dostarczamy EKO

Filozofia wysyłek to część naszej filozofii

Pragniemy, aby nasza działalność miała możliwie najmniejszy wpływ na środowisko naturalne, pozostając w zgodzie z naszymi przekonaniami, którymi kierowaliśmy się tworząc Zieloną Łyżeczkę.

Nasza planeta musi wystarczyć nam i naszym dzieciom jeszcze na długo, ale żeby tak było, wszyscy musimy myśleć o skutkach naszych działań.

Dlatego też przykładamy dużą wagę do materiałów, których używamy do przygotowywania naszych przesyłek, dbając aby ich wykorzystanie w możliwie ograniczonym stopniu oddziaływało na środowisko naturalne, jednocześnie gwarantując, że nasze przesyłki będą do Was docierać bezpiecznie.

Opakowania

Do wysyłek używamy czystych kartonów z papieru makulaturowego w trzech rozmiarach odpowiadających rozmiarom logistycznym naszych dostawców. Dlaczego to ważne? Dzięki temu, nasze przesyłki efektywnie wykorzystują miejsce w środkach transportu, a co za tym idzie, zmniejszają ilość "pustego powietrza" przewożonego przez przewoźników a wraz z nim, ślad węglowy logistyki.

pudlo.png

Czyste kartony możecie wykorzystać do przechowywania, lub wysłania Waszych wypieków dawno niewidzianej cioci. Możecie też za ich pomocą sprawić przyjemność Waszemu kotu (lub kotu sąsiada) lub w ostateczności oddać jako makulaturę. Dzięki temu, że do ich sklejania korzystamy z ekologicznych, papierowych taśm, możecie bez obaw w całości wyrzucić je do kosza przeznaczonego na papier i mieć pewność, że zostaną poddane recyklingowi.

Bez obaw, jeśli zamokną czekając na odbiór - wszystkie kleje użyte do produkcji taśm i naklejek są nieszkodliwe dla środowiska. Nie używamy też żadnych dodatkowych plastikowych koszulek, a nasze opakowania nie są foliowane lub uszlachetniane, bo po co? Ważne są przecież pyszności, jakie znajdziecie w środku, prawda?
tasmy.png

Wypełniacze

Do zabezpieczenia cennej zawartości naszych przesyłek wykorzystujemy dwa rodzaje wypełniaczy:
- wypełniacze makulatorowe i papier z odzysku - do zabezpieczania opakowań szklanych
- specjalne, naturalne "pianki" ze skrobi kukurydzianej

Takie połączenie gwarantuje, że wysłane przez nas produkty trafią do Was w doskonałym stanie - zupełnie takim, jakbyście wyszli z nimi z naszego sklepu. 

skropak.png


O ile wypełniacze makulatorowe, podobnie jak kartony, możecie śmiało wyrzucać do pojemników na papier, o tyle skrobiowe pianki mogą trafić na kompost lub do pojemnika na bioodpady - są w pełni biodegradowalne. Możecie je też wykorzystać kreatywnie - delikatnie zwilżając wodą i łącząc ze sobą w figurki i budowle - dzieci to uwielbiają :)

UWAGA: mimo, że pianki wyglądają jak chrupki kukurydziane, to ich produkcja i przechowywanie nie podlegają reżimowi sanitarnemu produkcji żywności. Nie polecamy ich jeść!

Czytaj więcej:

Zasady Dostawy

Koszt Dostawy

Płatności

Bezpieczeństwo
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny