Olej lniany tłoczony na zimno - to olej nierafinowany produkowany w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w procesie tłoczenia na zimno nasion siemienia lnianego. Ta tradycyjna metoda wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin. W ten właśnie sposób powstaje tzw. olej dziewiczy (extra vergine).

Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz tłuszcze nasycone. Olej w 100% naturalny. Ma szerokie zastosowanie  kulinarne i zdrowotne. Jego spożywanie obniża poziom cholesterolu, poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego i układu oddechowego. Bogaty w witaminę E, dzięki której poprawia się wygląd skóry. Wspomaga profilaktykę oraz leczenie chorób układu krążenia i nadciśnienia, pomaga w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w przewlekłych stanach zapalnych jelit, łagodzi skutki przewlekłych zaparć. Wspomaga procesy trawienne, aktywizuje przemianę materii, a także wspomaga równowagę hormonalną. Może być stosowany także zewnętrznie w chorobach skóry i przy wypadaniu włosów. Przyśpiesza regenerację naskórka i skóry właściwej. Pomaga w leczeniu odleżyn, owrzodzeń i czyraków. Olej lniany poprawia kondycję organizmu oraz samopoczucie. Stosować jako dodatek do sałatek, zup, kasz, ziemniaków, można maczać w nim pieczywo. Należy spożywać go na zimno. Aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości, zaleca się przyjmować go w ok 2-3 łyżki dziennie.

Olej rzepakowy tłoczony na zimno - to olej nierafinowany produkowany w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w  procesie tłoczenia nasion rzepaku, tradycyjną metodą na zimno. Metoda ta wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu z oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin .W ten właśnie sposób powstaje tzw. olej dziewiczy (extra vergine). Olej wyprodukowany został w 100% z  ziaren rzepaku pochodzących z polskich upraw, które  nie były opryskiwane Randapem.

Olej rzepakowy jest bogatym źródłem witamin: A, E, D3, K, oraz lecytyny i Niezbędnych Kwasów Tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 w doskonałych proporcjach. Jest źródłem kwasu oleinowego, który zmniejsza poziom złego cholesterolu we krwi. Olej w 100% naturalny, o szerokim zastosowaniu kulinarnym. Polecany  do sałatek, surówek, dresingów, śledzi, domowego majonezu, wypieków, doskonały również do smażenia.

Olej słonecznikowy tłoczony na zimno pozyskiwany jest z polskich nasion, uprawianych i przetwarzanych w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska. Dzięki tradycyjnej  technologii tłoczenia na zimno olej zachowuje swój oryginalny charakter pod względem barwy, przejrzystości, smaku i zapachu. Zawiera tłuszcze nienasycone Omega-6 i Omega-9 oraz wysoką zawartość witaminy E. Olej w 100% naturalny, nie zawiera dodatkowych antyutleniaczy, konserwantów ani barwników. Uniwersalny w zastosowaniu, doskonały do zup, sosów, dipów, surówek, śledzi i past kanapkowych oraz wypieków.

Olej z pestek moreli gorzkiej tłoczony na zimno - 100% naturalny

0lej produkowany jest w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w procesie tłoczenia na zimno  pestek z moreli gorzkiej (pochodzących z Turcji). Ta tradycyjna metoda wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin.  

Pestki moreli to doskonałe źródło witaminy B17. Olej z pestek moreli wykazuje bardzo szerokie spektrum właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Posiada naturalne właściwości przeciwzapalne przez co może wspomagać leczenie artretyzmu i powoduje łagodzenie bólów stawowych. Ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, przez co wspomaga organizm w walce z przeziębieniem i grypą. Posiada również właściwości regeneracyjne i opóźniające procesy starzenia. Głęboko nawilża, odżywia i ujędrnia skórę. Stosowany jako maseczka, odżywia i poprawia kondycję suchych i  zniszczonych włosów.  

Olej konopny tłoczony na zimno, to olej  produkowany w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w procesie tłoczenia na zimno nasion konopi siewnych (Cannabis sativa). Ta tradycyjna metoda wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin. W ten właśnie sposób powstaje tzw. olej dziewiczy (extra vergine).

Olej konopny posiada liczne kwasy Omega-3 i Omega-6 oraz witaminy K i E. Olej w 100% naturalny, o szerokim zastosowaniu spożywczym oraz leczniczym. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych jego stosowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału i zatoru, powstawania zakrzepów, zaburzeń rytmu serca. Jego spożywanie obniża poziom cholesterolu oraz ciśnienia we krwi. Olej konopny przyspiesza regenerację błony śluzowej i poprawia wygląd skóry przez zwiększenie jej elastyczności. Zalecany przy problemach skórnych, tj.: łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry, owrzodzenia, liszaje, wypryski, choroby paznokci i włosów. Jak również w chorobach reumatycznych, stanach zapalnych stawów oraz stwardnieniu rozsianym. Poprawia wydajność umysłową i zmniejsza stany zapalne układu pokarmowego. Olej należy spożywać na zimno, jako dodatek do sałatek, surówek, kasz, ziemniaków, lub maczać w nim pieczywo. Aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości zaleca się przyjmować go w ok. 1-2 łyżek dziennie.

Olej rydzowy z lnianki tłoczony na zimno, to olej nierafinowany produkowany w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w procesie tłoczenia na zimno nasion lnianki siewnej (inaczej rydza). Ta tradycyjna metoda wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin. W ten właśnie sposób powstaje tzw. olej dziewiczy (extra vergine).

Zawiera liczne kwasy omega-3 i omega-6 oraz witaminy A, E, z grupy B, lecytynę, mikro i makroelementy oraz przeciwutleniacze. Olej  w 100% naturalny. Jego spożywanie obniża poziom złego cholesterolu we krwi, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe spowalniają starzenie się komórek, chronią przed nowotworami i zawałami serca, a także obniżają poziom trójglicerydów we krwi. Jego barwa mieni się od złocistej do czerwonobrunatnej, zaś mocny soczysty aromat oraz posmak cebuli i gorczycy, sprawiają, że olej z lnianki znakomicie sprawdza się jako okrasa do kasz, śledzi, makaronów, ziemniaków, a także jako baza do marynat, dodatek do zup i sałatek. Należy spożywać go na zimno. Aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości zaleca się przyjmować go ok. 1-2 łyżeczek dziennie.
Można stosować go również do celów kosmetycznych, dzięki zawartości "witaminy młodości" którą jest witamina E, jest antyoksydantem, który opóźnia procesy starzenia. Olej rydzowy można aplikować na skórę jako środek pielęgnacyjny.

Olej z gorczycy tłoczony na zimni - zwany inaczej olejem musztardowym, to olej nierafinowany produkowany w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w procesie tłoczenia na zimno nasion ostropestu plamistego. Ta tradycyjna metoda wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin. W ten właśnie sposób powstaje tzw. olej dziewiczy (extra vergine). Jest bogatym źródłem składników mineralnych (selen, cynk, magnez, żelazo, beta-karoten), licznych kwasów omega-3 oraz beta-karotenu. Olej ten to także bogate źródło witamin z grupy B, a także witaminy A,C,E,K i przeciwutleniaczy. Posiada delikatny smak i charakterystyczny żółty kolor. Olej z gorczycy posiada liczne i cenne właściwości lecznicze. Gorczyca bowiem obniża ciśnienie krwi, posiada  właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, ponadto wspomaga działanie układu nerwowego, a także reguluje metabolizm. Stosowanie oleju z gorczycy ma podobne działanie jak same ziarna - pomaga w złagodzeniu bólu mięśni i stawów.   Olej musztardowy posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce - ma szczególnie dobre właściwości dla włosów; wspomaga mikrokrążenie skóry głowy, przyśpieszając ich porost. Olejowana skóra głowy jest nawilżona, a włosy tym samym są mocniejsze, grubsze i zdrowsze. Świetnie sprawdza się również przy problemach z łupieżem.  Olej z gorczycy może być stosowany także do pielęgnacji ciała. Dobrze sprawdza się podczas masażu - natłuszcza i odżywia skórę i rozgrzewa ciało. Idealny dla osób skarżących się na zimne stopy i dłonie. 

OLEJ Z OSTROPESTU - TŁOCZONY NA ZIMNO - to olej nierafinowany produkowany w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w procesie tłoczenia na zimno nasion ostropestu plamistego. Ta tradycyjna metoda wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin. W ten właśnie sposób powstaje tzw. olej dziewiczy (extra vergine).

Bogaty w Nienasycone Kwasy Tłuszczowe omega-3 i omega-6, a ponadto w sylimarynę, minerały, kwas linolowy, witaminy C i K, a także fitosterole, białko i cukry. Olej w 100% naturalny. Działa wspomagająco przy schorzeniach wątroby, odtruwa organizm. Jego spożywanie obniża poziom cholesterolu, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych i chorobom pęcherza moczowego. Ma działanie przeciwzapalne. Reguluje czynności trawienia, stymuluje rozwój i regeneracje komórek wątrobowych. Jest silnym przeciwutleniaczem, przeciwdziała uszkadzaniu komórek przez wolne rodniki. Ma właściwości odtruwające i ochronne miąższ wątroby oraz nerek przed niszczącym działaniem trucizn (tj. alkohol). Olej z ostropestu działa korzystnie na wszelkiego typu krwawienia (z nosa, żylaków odbytu, jelita grubego, przedłużających się miesiączek). Reguluje czynności trawienne, zwiększając wydzielanie soku żołądkowego, poprawia apetyt, pomaga we wzdęciach, odbijaniu. Ponadto pomaga w migrenach, obniżonym ciśnieniu, poprawia wzrok. Zalecany przy zapaleniach górnych dróg oddechowych i jamy ustnej. 

Oprócz zastosowania kulinarnego ma również właściwości kosmetyczne i lecznicze. Można stosować go na wiele różnych problemów skórnych, tj.: przy oparzeniach i różnego typu ranach, ropniach, egzemie, rumieniu, nadmiernym rogowaceniu skóry, oraz przy pierwszych objawach alergii atopowej.

Należy spożywać go na zimno, nie podgrzewać, nie używać do smażenia.Aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości zaleca się przyjmować go ok 2-3 łyżeczki dziennie. Po otwarciu przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. 

Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, a ponadto w sylimarynę, minerały, kwas linolowy, witaminy C i K, a także fitosterole, białko i cukry. Olej w 100% naturalny. Działa wspomagająco przy schorzeniach wątroby, odtruwa organizm. Jego spożywanie obniża poziom cholesterolu, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych i chorobom pęcherza moczowego. Ma działanie przeciwzapalne. Reguluje czynności trawienia, stymuluje rozwój i regeneracje komórek wątrobowych. Jest silnym przeciwutleniaczem, przeciwdziała uszkadzaniu komórek przez wolne rodniki. Ma właściwości odtruwające i ochronne miąższ wątroby oraz nerek przed niszczącym działaniem trucizn (tj. alkohol).

 

Olej z ostropestu działa korzystnie na wszelkiego typu krwawienia (z  nosa, żylaków odbytu, jelita grubego, przedłużających się miesiączek). Reguluje czynności trawienne, zwiększając wydzielanie soku żołądkowego, poprawia apetyt, pomaga we wzdęciach, odbijaniu. Ponadto pomaga w migrenach, obniżonym ciśnieniu, poprawia wzrok. Zalecany przy zapaleniach górnych dróg oddechowych i jamy ustnej. Należy spożywać go wyłącznie na zimno. Aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości zaleca się przyjmować go ok 2-3 łyżeczki dziennie.

Oprócz zastosowania kulinarnego ma również właściwości kosmetyczne i lecznicze. Można stosować go na wiele różnych problemów skórnych, tj.: przy oparzeniach i różnego typu ranach, ropniach, egzemie, rumieniu, nadmiernym rogowaceniu skóry, oraz przy pierwszych objawach alergii atopowej.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno - to olej wyprodukowany w rodzinnym gospodarstwie rolnym z Górnego Śląska w procesie tłoczenia na zimno nasion czarnuszki. Ta tradycyjna metoda wykorzystuje prasy ślimakowe, dzięki którym po wydobyciu oleju z rośliny, skład biochemiczny oliwy jest taki sam, jak w nasionach tych roślin. W ten właśnie sposób powstaje tzw. olej dziewiczy (extra vergine).

Olej w 100% naturalny, posiada wyjątkowe właściwości zdrowotne. Bogaty w Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, kwas linolowy, kwas oleinowy, kwas alfa-linolenowy, a także w witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, liczne mikroelementy i przeciwutleniacze, a przede wszystkim tymochinon - najważniejszy związek tego oleju, składnik olejku eterycznego, dzięki któremu olej ten wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, porównywalne  z aktywnością aspiryny. Tymochinon ochrania ponadto miąższ wątroby i nerek a także wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Olej z czarnuszki znany i doceniany już w starożytności, zwany był "złotem faraonów", posiada wiele właściwości zdrowotnych, uznawany jako cenny surowiec kosmetyczny, w kuchni nadający potrawą korzenny smak.  Zarówno medycyna starożytna, medycyna Bliskiego Wschodu, jak i medycyna współczesna olej z nasion czarnuszki uważa za skuteczny środek na dolegliwości żołądkowe  tj.: wrzody, nieżyt żołądka, grypa żołądkowa, refluks, oraz alergie. Ponadto olej ten obniża ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, trójglicerydów, poziom glukozy. Jego spożywanie zapobiega rozwojowi miażdżycy oraz chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak choroba niedokrwienna czy zawał, a także rozwojowi cukrzycy typu 2. Olej z czarnuszki łagodzi objawy schorzeń alergicznych, tj.: katar alergiczny, objawy astmy oskrzelowej, egzemę atopową, katar sienny. Jest również skuteczny w leczeniu poparzeń słonecznych i powstałych podrażnień; ponadto przyspiesza gojenie się ran, wspomaga leczenie schorzeń skórnych, tj. trądzik, łupież, czy liszaj. Olej z czarnuszki może być używany w terapiach aromatycznych; wycisza, pomaga łagodzić stres, i likwidować zaburzenia snu. Należy spożywać go wyłącznie na zimno. Można dodawać go do sałatek, zup, zimnych sosów, dresingów, twarogów, kasz, lub maczać w nim pieczywo. Nadaje potrawom korzenny smak. aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości zaleca się stosować go  w ilości 1-2 łyżek dziennie.